Archiv

 

Petiční výbor prosí o sdílení této informace!

V úterý 10. 1. 2017 hlasovala Rada města Ostravy o uzavření smlouvy s vítězem veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace k tramvajovému projektu.

Znamená to, že přípravy na stavbu běží v plném proudu. Diskuze s občany ani s dotčenými městskými obvody (Poruba, Pustkovec, ale i Martinov a Plesná) zjevně není pro město důležitá. Hlavní je připravovat stavbu tak, aby do termínu podání žádosti o miliardovou dotaci z EU – tj. do 31. 12. 2017 – bylo splněno co nejvíce.

Co je nyní důležité udělat? Projděte si následující 4 body.

PROHLÉDNOUT / STÁHNOUT (PDF 91,8 kB)

Odkazy na úřední desky:

Statutární město Ostrava ZDE

Městský obvod Pustkovec ZDE

Městský obvod Poruba ZDE

 

SRPNOVÉ PETIČNÍ INFO

1. Čas běží, a to je dobře. Stále čekáme na zahájení řízeni EIA. Bez tohoto řízení se nedá tramvajové těleso stavět.

2. Tramvajový projekt má právní vady.

3. Tramvajový projekt má velice pravděpodobně i technické a jiné realizační vady, jinak by už totiž dávno běžela EIA.

4. Zadávat veřejnou zakázku na dokumentaci pro územní řízení bez existence schváleného investičního záměru na projekt tramvajové trati bylo ze strany Rady statutárního města Ostravy nemoudré. Zpracovaný investiční záměr by včas a bez velkých investic odhalil „úskalí“ tramvajového projektu.

5. Pro dny, měsíce a roky příští je velmi užitečné si dobře zapamatovat, že Radu města Ostravy, která naše domovy již bezmála rok ohrožuje tramvajovou výstavbou, tvoří tyto čtyři politické subjekty: ANO 2011, HNUTÍ OSTRAVAK, ODS, KDU-ČSL.

6. Pustkovec nikdy nesouhlasil, nesouhlasí a nebude souhlasit s tramvajovou výstavbou na svém a kolem svého území.

7. Postoj porubských orgánů nese znaky té největší lhostejnosti: žádné informace, žádné vystavení nákresů trati a třeba ani žádná odpověď na dotaz vznesený na zasedání porubského zastupitelstva 14. 6. 2017 ohledně nákladů na služební cestu do Košic, kde si členky a členové porubského zastupitelstva obhlíželi tamější rekonstruovanou tramvajovou trať.

8. Text naší petice chrání před tramvají tři ulice: Bedřicha Nikodema, 17. listopadu a Průběžná. Případná výstavba tramvajového tělesa i na jediné z nich ohrožuje do budoucna zbývající ulice – ostravská tramvajová lobby bude vždy usilovat o zokruhování, propojování, drátování a všemožně invazivní tramvajovou výstavbu.

9. Definitivní řešení našeho tramvajového problému spočívá nejen v zastavení aktuálně hrozícího tramvajového projektu, ale i ve změně územního plánu statutárního města Ostravy z roku 2014, a to tak, že

a) tramvajová trať bude vyňata z ulic Opavská (od Slovanu směr Opava), Průběžná, 17. listopadu (Slovan-Průběžná)
b) ani textová ani grafická část nebudou žádnou interpretační možností připouštět výstavbu tramvajové trati po ulici Bedřicha Nikodema.

10. Místo velkých patetických slov SRDCE pro všechny, co pomáhají, podporují a vřele se zajímají o petici.
 

 

12. 9. 2017

Pozvánka na zasedání Zastupitelstva městského obvodu Poruba


 

 

13. 6. 2017

Pozvánka na zasedání Zastupitelstva městského obvodu Poruba

pozvanka1642017
 

 

7. 4. 2017

Prosíme o sdílení tohoto příspěvku. Děkujeme.

pozvanka111242017

STÁHNOUT (PDF 73,8 kB)
 

 

16. 2. 2017

Dne 16. 2. 2017  od 16 hod. se konalo 17. zasedání Zastupitelstva městského obvodu Poruba.

STÁHNOUT (PDF 345 kB)

 

Pozvánka na veřejnou debatu v Pustkovci

Místní sdružení ODS v Pustkovci pozvalo občany Pustkovce a VII. a VIII. stavebního obvodu na veřejnou debatu na téma Tramvajová trať v Porubě na VII. a VIII. stavebním obvodě a v Pustkovci, která se konala dne 7. 12. 2016 od 17 hodin v pustkovecké Sokolovně.

Program setkání najdete v pozvánce.

STÁHNOUT (PDF 357 kB)